Модриќ, друже, секоја чест!

Модриќ во светот на фудбалот е познат по тоа што најдобро шутира со надворешниот дел од стапалото, а тоа го демонстрираше и синоќа против Шкотска.

Капитенот на Хрватска прекрасно ја шутна топката од работ на шеснаесетникот и со прецизен удар ја затресе мрежата за големо славје во хрватскиот тим. Хрватска на крајот триумфираше со 3:1.