Меси за утре закажа официјална прес-конференција за целата ситуација со Барселона

Лионел Меси за утре закажа прес-конференција на „Камп Ноу“ на која ќе информира за целата ситуација околу неговото заминување од Барселона.

Оваа прес-конференција сигурно ќе предизвика огромно внимание. Лапорта вчера од негова страна објаснуваше што се случувало, но секако дека јавноста сака да го слушне и Меси.

Според сите најави нова дестинација на Меси ќе биде ПСЖ.