Меси се обиде да оди во Дизниленд без да го препознаат, а потоа се случи ова!


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Заслужениот слободен ден најдобриот фудбалер на Барса го искористи за патување со семејството.

Имено, Меси се одлучи заедно со своето семејство да отпатува во Париз и да го посети Дизниленд. Познат е животниот стил на Аргентинецот, па поради тоа тој пристигна како и сите „обични смртници“, без обезбедување или ВИП третман.

Тој сакаше да го обиколи Дизниленд непрепознатливо, па се „маскираше“ со капа и темни наочари, но планот не му успеа.

Само неколку секудни откако застана во редот за билети, настана општа хистерија, па бројни обожаватели го „нападнаа“ за автограми и селфи.