Славни

Македонските ракометари ја „поништија“ додавката Северна

Репрезентацијата на Македонија вечерва ќе го игра првиот натпревар на Европското првенство, противник на нашите ракометари ќе им биде Украина.

Вчера ракометарите го одработија првиот тренинг, а на една фотографија можеше да се забележи дека репрезентативците ја покрија додавката северна.

Претходно нешто слично направи голманот Борко Ристовски во хотелот каде што се сместени.

To Top