ЛУДНИЦА: Пенал во 95-та и Ривер во финале! (видео)


Дерби викенд: Ел Класико, дерби на Италија и битка за Рим! ↓↓↓Фудбалерите на Ривер Плата се првите финалисти на Копа Либертадорес, откако во полуфиналето го елиминираше Гремио со гол во 95-та минута.

Ривер во финалето ќе игра благодаренио на повеќе постигнато голови на гости, бидејќи во Аргентина Гремио победи со 1:0.

Во Бразил домаќинот поведе во 36-та минута, а надежта на Ривер ја врати Рафаел со гол во 82-та минута. Во 95-та минута после консултација со ВАР судијата покажа на белата точка.

Сигурен реализатор беше Гонзало Мартинез за огромно славје на Аргентинците!