Хаотични сцени на Маракана: Делије му го пукнаа черепот на кондициониот тренер на Црвена Звезда


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Драматични сцени беа видени на натпреварот помеѓу Црвена Звезда и Митјиланд во Лига Европа.

Незадоволните домашни навивачи по мечот фрлаа со бројни предмети кон судијата, а најдебелиот крај го извлече кондицискиот тренер на Црвена Звезда.

Имено, Федерико Панончи беше удрен во главата и колабирал на теренот. Веднаш беше префрлен во болница, каде било констатирано дека имал пукнатина на черепот.