Спорт

Гол на сезоната во Лига на шампионите – погледнете ја оваа мајсторија на Тареми

Порто во реванш натпреварот од четвртфиналето во Лигата на шампионите го совлада Челзи со 1:0.

Меѓутоа иако Порто победи сепак беше елиминиран поради поразот од 2:0 во првиот натпревар. Единствениот гол на натпреварот го постигна иранскиот напаѓач, Мехди Тареми.

И тоа беше спектакуларен гол кој треба да го видите ако сте го пропуштиле. Веројатно најубавиот гол сезонава во ЛШ.

To Top