Еден од најубавите погодоци уште на почетокот од сезоната: Погледнете го фантастичниот гол кој го постигна Дани Ингс

Астон Вила го победи Њукасл на домашен терен со 2:0,а натпреварот го одбележа прекрасниот гол на Дани Ингс.

Иако е почеток на сезоната, Ингс постигна гол кој сигурно ќе конкурира за „Гол на сезоната“.

Тој со атрактивни „ножички“ успеа да постигне гол, за кој зборува цела Англија.