Зидан нема дилеми: Ова е составот за „Ел Класико“!


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Реал Мадрид уште и гостува на Барса во големото „Ел Класико“, а Зинедин Зидан веќе го знае тимот кој ќе го изведе на „Камп Ноу“.

Мадридски „АС“ денес го објави составот кој ќе игра на „Ел Класико“ со напомена дека Зидан имал неколку дилеми. Тој има проблем со играчкиот кадар бидејќи поради повреда не може да смета на Крос, Бејл и Мората, а Касимиро штотуку се опорави.

Сепак, и покрај тоа тимот на Реал ќе изгледа многу моќно, бидејќи Ковачиќ, Иско и Лукас Васкес играат многу добро во последно време.

Зидан единствено имал дилема околу штоперскиот тандем дали да биде Рамос – Пепе или Рамос – Варан, но сепак „АС“ тврди дека ова ќе биде конечниот избор.

02-12zizu2