Жешката реклама на Ријана за „црн петок“ – го направи во нејзин стил


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Во САД (а пополека и во други делови од светот), „црниот петок“ (Black Friday) веќе има статус на празник во кој купувачкото и потрошувачко лудило кај широките народни маси има достигнато ниво на масовна хипнотизираност. Тоа е денот кога не само што се нудат најголеми годишни попусти, туку го означува и неофицијалниот почеток на сезоната на празнични купувања пред Божик.

Овој ден за маркетинг го искористи и пејачката Ријана, која не ја пропушти да ја рекламира на Инстаграм нејзината колекција, Savage x Fenty.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SAVAGE X FENTY BY RIHANNA (@savagexfenty) on

Таа седи на под облечена само во нејзината долна облека, со потпетици од Кристијан Лобутин и најлонки со едната нога во воздух. Тоа е апсолутна најдобра реклама за долна облека , коментираат корисниците на социјалните мрежи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by SAVAGE X FENTY BY RIHANNA (@savagexfenty) on

Два дена пред тоа , Ријана не пропушти да го следи натпреварот во Лигата на шампионите меѓу Јувентус и Атлетико Мадрид во Торино.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by badgalriri (@badgalriri) on

Таму се појави без шминка, во спортска облека, и насмеана позираше со специјално изработен дрес на Јувентус.