Земи учи, не да се чепкаш во гаќичките!

Ви текнува дека едно време Ким Кардашијан најави дека ќе студира право и дека сака да работи како адвокатка? Е, откако се разведе од Канје Вест, очигледно тоа дојде на ред.

Се разголила Ким во микро бикини, ги зела книгите пред неа, отворила лаптоп и вели – учам право. А во суштина, се чепка и си ѕирка во микро-гаќичките.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Kim Kardashian West (@kimkardashian)

Ким, уште пред неколку години најави дека сака да стане адвокатка и дека ќе студира право. За љубов на вистината, не е запишана на правен факултет, но наводно веќе три години гради правнички стаж во адвокатска фирма за да се стекне со четиригодишна правничка пракса. Патем, во Калифорнија е легален начин некој да стане адвокат без да посетува правно училиште.

И сега, оваа, вака, може да стане адвокат. Со среќа на тој што ќе дојде таа да го брани (ако некој си дозволи да дојде до тоа).