Заборавете на Анџелина Џоли, еве ја новата Лара Крофт


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Замената за Анџелина Џоли во улогата на Лара Крофт е младата ѕвезда со брзорастечка кариера, Алисија Викандер, оскаровка за најдобра споредна улога во филмот The Danish Girl.

Освен тоа, беше номинирана за Златен глобус за улогата во научно-фантастичната драма Ex Machina, а се истакна и во оследното продолжение од серијалот за Џејсон Борн.

Иако за нејзиниот ангажман во Tomb Rider се шушкаше уште минатата година, тоа не беше официјално потврдено до скоро, а сега протекоа и првите фотки од снимањето на кои може да се види како изгледа новата Лара Крофт (клик поединечно на фотките погоре).