Славни

За ова зборува цел свет: Том Круз направи погрешен скок и се повреди на снимање (видео)

Холивудскиот актер Том Круз ја повреди ногата откако незгодно доскокна при изведувањето на опасна сцена на снимањето на филмот „Невозможна мисија 6“.

Круз е познат по тоа дека нема дублери, а овој пат требаше од една да сконе на друга зграда, но не помина се по планот. Членовите на тимот се фатија за глава кога 55-годишниот актер почна да куца…

Снимката од снимањето веднаш стана хит на интернет, а фановите му порачаа: „Човеку, имаш 55 години, земи каскадер“.

Видете како изгледа сцената за која денес зборува цел свет.

Advertisements
To Top