„За Нестора Бомбера“: Лука Модриќ му испрати подарок со автограм на македонскиот голгетер Нестороски

Mакедонскиот напаѓач Илија Нестороvски доби подарок од хрватскиот играч и фудбалска ѕвезда на Реал Мадрид, Лука Модриќ.

Модриќ на Нестор му ја поклони својата автобиографија. Посветата од Модриќ за Несторовски гласи „За Нестора Бомбера“ („За Нестор Бомберот“).