Виц: На третата брачна ноќ


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Прва брачна ноќ. Мажот ја гали по грбот и ѝ вели:
– На ова поле ќе засадам јаготки!
Втора брачна ноќ. Мажот ја гали по стомакот и ѝ вели:
– На ова поле ќе засадам малини!
Трета брачна ноќ, жената му вели:
– Еј, фермерче, ако оваа ноќ не го засадиш морковот, ќе ги дадам нивите под наем!