Видете како ќе изгледа табелата по завршувањето на Премиер лигата!


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Оваа сезона во Премиер лигата е исклучително инетресна, а доказ за тоа е тебелата на чии врв се наоѓаат три екипи со ист број на бодови, а веднаш зад нив е Челзи со само еден бод помалку.

До крајот на сезона ќе гледаме голема битка за шампионската титула, како и за излез во Европа и се разбира за останување во лигата.

Поради тоа Англичаните со помош на супер компјутер, кој во предвид во предвид зема голем број на фактори кои влијаат на резултатите се обидоа да ја предвидат табелата после последното коло.

Според компјутерот табелата во Премир лигата на крајот ќе изгледа вака:

Хал, Барнли и Сандерленд ќе испаднат од лигата,

17-то место – Свонси
16. ВБА
15. Бурнмаут
14. Кристал Палас
13 Мидлзборо
12. Вест Хем
11. Ватфорд
10. Стоук
9. Лестер
8. Саутемптон
7. Манчестер Јунајтед
6. Евертон
5. Тотенхем
4. Челзи
3. Арсенал
2. Ливерпул
1 Манчестер Сити