Видео: Се уби човекот – Варди се изнервира и се казни со девет боксови!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓На фудбалските терени често гледаме нервозни реакции на фудбалерите кога ќе промашат некоја шанса, но ова што го направи Варди е до сега невидено.

Варди промаши чист зицер за 3:0 во 88-та минута па реши самиот да се казни и тоа го направи на жесток начин.

Напаѓачот не можеше да се помири со тоа што го промаши и почна да се удира со тупаници во лицето, па се заборави и броеше до девет.