Видео: Пике го излуди Симеоне, тренерот направи циркус на „Калдерон“


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Атлетико Мадрид синоќа загуби со 1-2 од Барселона во првиот полуфинален натпревар од Купот на Шпанија, а Диего Симеоне имаше неколку „луди“ реакции покрај аут линијата.

Најлуда беше онаа во 83-та минута кога Пике и Торес беа во дуел, стоперот на Барса откако ја загуби топката падна како покосен, а судијата покажа прекршок.

Симеоне тотално збесна, направи мал циркус и се фрли на земја, па го насмеа целиот стадион.