Видео: Облече дрес на Јувентус и отиде во Неапол – реакциата е шокантна!


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Денешниот полуфинален натпревар од Купот помеѓу Јувентус и Наполи не можеше да има подобра увертира од онаа која ја направија членовите на порталот „Spazio Napoli“.

Имено, се одлучија за неверојатен потег – новинарот облече дрес од Јувентус со презимето на Игуаин на грбот и се прошета по улиците на Неапол.

Граѓаните беа во шок, па некои дури го прашуваа „дали воопшто знае каде се наоѓа?“

Како што одеше понатаму се среќаваше со се поголема омраза према Јувентус и Игуаин. Не го пуштија да влезе во ресторан и сите гости почнаа да навиваат „Јуве гомно“ кога го видоа.

Неверојатно видео…мора да го погледнете!