Видео кое ќе ве наежи: Дронска снимка на Аушвиц од воздух


Финале Лига на шампиони: Манчестер Сити го „брка“ Пандев, Интер нема да се предаде!


Иако од нацистичките хорори во концентрационите логори измина над половина век, ужасите кои ги чуваат тие како спомен сè уште се присутни, како во сеќавањата, така и виртуелно.

Тоа може и да се почуствува гледајќи ја снимката од дрон која што можете да ја погледнете подолу.