Видео: Ја видовте ли маѓијата на Озил!?


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


Арсенал се намачи во Софија против Лудогорец и на крајот победи со 3:2, а херој на „топџиите“ и овој пат беше Месут Озил.

Германецот со неверојатна минијатура легна на земја тројца противнички фудбалери во 88-та минута и му донесе победа на Арсенал од 3:2. Погледнете!