Видео: Гол на годината во Лига на шампиони!


Ќе игра ли Елмас против Баерн Минхен!? ↓↓↓


ПСЖ во последните минути од натпреварот успеа да го победи Базел и тоа со тоа со фантастичниот погодок што го постигна десниот бек Томас Муние.

Муние од работ на шеснаесетникот упати фантастичен волеј удар и постигна гол кој уште долго ќе се врти по најавните шпици. Погледнете!


% ///@%$ by golgolgol1