Видео: Ибра во елемент – прво го давеше противникот, па го турна судијата!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Манчестер Јунајтед е во резултатска криза, Ибра не може да ја врати старата форма, па почна својата фрустрација и нервоза да ја покажува и на теренот.

Ибра синоќа против Фенербахче иако не постигна гол беше главна ѕвезда на теренот. Тој најпрво го фати за гуша противничкиот дефанзивец Симон Кјаер и почна да го дави.

Тензиите проба да ги смири главниот судија Милорад Мажиќ, но Ибра му се нафрли и него и го турна. Сепак Шваѓенецот ужива голем авторитет, па помина неказнето.