Видео: Голден Стејт во Вашингтон го загуби и Дурант!


Дерби до Дерби! Комплетен фудбалски викенд ↓↓↓


Лидерот во Западната конференција на НБА, Голден Стејт Вориорс загуби на гостувањето кај Вашингтон со 108:112, што е 10-ти пораз за тимот оваа сезона.

„Воините“ уште во самиот почеток на натпреварот ја загубија својата ѕвезда Кевин Дурант, кој го повреди левото колено при судир со соиграчот Заза Пачулија.

Денес на Дурант ќе му биде направена магнетна резонанца, за да се разбере специфичноста на повредата. Стеф Кари исто така немаше ден и пропушти да постигне од тројка на крајот на натпреварот, за да ги изведе своите во предност.Останати резултати:
Вашнгтон – Голден стејт 112-108
Детроит – Портланд 120-113
Чикаго – Денвер 107-125
Мемфис – Феникс 130-112
Оклахома – Јута 109-106
ЛА Лејкерс – Шарлот 104-109