Спорт

Видео: Фанови го нападнаа Погба во ресторан!

Пол Погба во еден ресторан во Манчестер одби да му даде автограм на еден обожавател, па за малку ќе настрадаше.

Лутиот фан почнал да го пцуе, па дури и фрлил чинија кон Погба па морал да реагира персоналот, а подоцна била повикана и полицијата.

„Се ескалираше мошне брзо и се закануваше да заврши со физичка пресметка. Навивачот беше многу нервозен затоа што е одбиен за автограм. И покрај се, Погба беше мошне мирен и остана во ресторанот со своите пријатели”, изјави за „Сан“ очевидец на настанот.

Advertisements
To Top