Видео: Фанови го нападнаа Погба во ресторан!


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Пол Погба во еден ресторан во Манчестер одби да му даде автограм на еден обожавател, па за малку ќе настрадаше.

Лутиот фан почнал да го пцуе, па дури и фрлил чинија кон Погба па морал да реагира персоналот, а подоцна била повикана и полицијата.

„Се ескалираше мошне брзо и се закануваше да заврши со физичка пресметка. Навивачот беше многу нервозен затоа што е одбиен за автограм. И покрај се, Погба беше мошне мирен и остана во ресторанот со своите пријатели”, изјави за „Сан“ очевидец на настанот.