Венко Андоновски со песна за Билјана Беличанец се прости од актерката


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Писателот и универзитетски професор Венко Андоновски, со поетски стихови се збогуваше од трагично починатата актерка Билјана Беличанец, која вчера си го одзеде животот во својот стан во Скопје.

„Лизгање на сплавот“, Андоновски ја посвети на трагично починатата актерка Билјана Беличанец.