Снимка од тепачката на Милан Калиниќ со навивачот на Црвена Звезда (ВИДЕО)


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


Кошаркарите на Црвена Звезда изборија место во финалето на АБА лигата откако вчера го победија Партизан со 84:63 во одлучувачкиот натпревар во Белград.

Овој натпревар го обележа една тепачка која се случи пред почетокот на натпреварот.

Инцидентот крена толку многу прашина затоа што во него учествуваше српскиот водител и аткер Милан Калиниќ. Калиниќ влезе во жестока пресметка со еден навивач на Звезда.

Низ српските медиуми може да се прочита дека до тепачката дошло затоа што навивачот седнал на местото на Калиниќ во ВИП делот.

Денес се појави и кратка снимка од тепачката.

https://youtu.be/Y3vgGzoKKYM