Спорт

Урнебесно: Играч на Јуве ја заборави топката!

Јувентус испушти победа со Лион на домашен терен, а играчот за врска на „старата дама“, Стураро ја насмеа публиката, па и целиот свет.

Имено, Стураро во еден момент загуби ориентација па се издрибла самиот себе и не знаеше каде е топката. Видеото веднаш стана вирално на социјалните мрежи и фановите си тераат мајтап со Италијанецот.

Click to comment

You must be logged in to post a comment Login

Leave a Reply

To Top