Реал Мадрид спема сензационален трансфер!


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Реал Мадрид очигледно се помири со фактот дека нема да може да купува играчи оваа зима поради суспензијата од УЕФА, но Флорентино Перез спрема вистинска бомба за наредното лето.

Имено, станува збор за извонредниот напаѓач на Манчестер Сити, Серхио Агуеро. Аргентинецот во последно време се почесто се поврзува со заминување од „Етихад“, а се чини дека Реал Мадрид е прв кандидар за неговиот потпис.

„Дејли Мирор“ тврди дека „кралскиот“ клуб следното лето ќе се обиде да го донесе Агуеро на „Сантиаго Бернабеу“, нормално под услов да биде тргната забраната за трансфери.

Агуеро во редовите на Манчестер Сити пристигна од Атлетико Мадрид во 2011 година за 45 милиони евра, а Реал Мадрид веќе подолго време има желба да го донесе во своите редови.

Неговата моментална вредност сега изнесува околу 70 милиони евра, сума која нема да преставува проблем за „кралскиот“ клуб.