Славни

Трач или вистина: Леброн ја изневерил сопругата со сексапилна Инстаграм убавица?

Иако е веројатно најпопуларниот НБА и светски кошаркар моментално, со блескава и долга кариера која оди само нагоре, Леброн Џејмс некако успеа да не се вмеша во некој голем скандал во медиумите во САД.

Во 2013 година Леброн се венчаше со неговата долгогодишна девојка Савана Бринсон со која денес има три деца. Меѓутоа сега спругата на НФЛ играчот Ник Венет објави дека Леброн не бил баш верен на Савана.

„Единствена ли сум јас која не сум фан на Леброн? Дали јас сум единствена која не сакам луѓе кои не се верни на своите сопруги, посебно со Софија“, гласеше пораката на Ерза Халити.

За нејзиниот коментар нема некаков доказ меѓута бидејќи во прашање е името на Леброн нејзината изјава предизвика бруни реакции низ САД.

Инаку, Софија е суператрактивна девојка која на Инстаграм има повеќе од 2.5 милиони фанови.

Advertisements
To Top