ТЈ: Аргентина на се или ништо!


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Аргентина за многумина беше еден од најголемите фаворити на Мундијалот, меѓутоа потфрлија против Саудиска Арабија, па денес немаат право на кикс против Мексико.

Дека Аргентинците имаат слабости, посебно во средниот ред и одбраната ни кажа „ТЈ“ во едно од неговите претходни видеа. Додека е во тек Светското првенство „BMG Sports“ каналот секојдневно има видеа поврзани со Мундијалот, па така слушнете што сега има да каже „ТЈ“ за Аргентинците.

Ќе мораат да се „вадат“ и тоа против одличниот Гиљермо Очоа.