Тито каков што никогаш не сте го виделе: Внуката открива каков бил приватно


Викенд најава: Интер - Милан, Тотенхем - Ман.Сити и Феенорд - ПСВ ↓↓↓Иако важел за строг и тврд водач на федерацијата која се состоела од шест сојузни репулбики, Јосип Броз Тито приватно бил нежен и грижлив дедо. Доказ за тоа се и семејните фотографии кои на социјалните мрежи ги објави неговата внука, режисерката Саша Броз.

На фотографиите се таа и бившиот претседател на СФРЈ, како нежно се прегрнуваат. Таа во детството го викала „дида“, а тој неа „дедина дидица“.

Внуката на Тито често се потсетува на својот дедо, кој почина во Љубљана на 4 мај, 1980 година, кога Саша имаше 11 години.

A post shared by Saša Broz (@brozsasa) on

A post shared by Saša Broz (@brozsasa) on