Славни

Терминаторот стана дедо: Шварценегер си доби зет за ќерка

И официјално, Крис Прат му стана зет за ќерка на славниот холивудски актер и бивш политичар Арнолд Шварценегер, окако актерот и ќерката на Шварци, Кетрин Шварценегер, направија свадба на ранчот Сан Исидро во Монтесито.

29-годишната Кетрин била придружувана на олтарот од страна на нејзиниот татко Арнолд Шварценегер. На настанот присуствуваше целото семејство на невестата, а Прат го донесе својот шестгодишен син Џек.

Безбедноста на настанот беше исклучително силна, ограничувачка посебно за папараци. Деталите околу свадбата се исто така многу оскудни во оваа фаза.

Прат и Шварценегер се верија во јануари по 7-месечна врска, а актерот лично ја објави веста во мрежата, покажувајќи го дијамантскиот прстен за 400.000 долари.

Крис има брак зад него со актерката Ана Фарис, која заврши во 2017 година по осумгодишниот семеен живот. Со неа го имаат шестгодишниот Џек.

Advertisements
To Top