Старите велат „трпение – спасение“ – еве го доказот (снимка)


Топ 10 најголеми фудбалски дербија


Фудбалскиот дуел помеѓу Ипсвич и Шефилд Венздеј од англиската Лига 1 заврши нерешено 1-1, а веќе два дена се зборува за еден момент од од овој дуел. Во 90-та минута домашните во самиот финиш израмнија со гол на шпицот Меколи Бон кој вешто го сочека гостинскиот голман Пикок Фарел.