Славни

„Старата дама“ одбележа една година од промоцијата на Роналдо во црно-белиот дрес

Најдобриот италијански фудбалски клуб Јувентус ја прослави годишната од доаѓањето на еден од најдобрите фудбалери на светот Кристијано Роналдо во нивните редови.

„Старата дама“ од Торино по тој повод на профилите на социјалните мрежи објави специјално видео посветено на извонредниот Португалец.

Кристиано Роналдо инаку веднаш по доаѓањето во редовите на Јуве се наметна како суперѕвезда, па сега служи и за привлекување на нови асови во Торино.

Advertisements
To Top