Актуелно

Топол петок: Петочна временска прогноза

Денес во Македонија ќе имаме сончево време со умерена облачност, попладне со појава на локален дожд. Во текот на ноќта облачно со пообилни врнежи од дожд.

Дневните температури ќе бидат во Скопје 26 Целзиусови степени, Маврово 19, Охрид и Битола 25, Крива Паланка 23, Берово 22, Кавадарци 29, Дојран 31.

Утре ќе биде сончево со умерена облачност, попладне претежно во западните делови ќе има појава на локален дожд. Дневните температури ќе се движат од 19 до 32 степени.

Advertisements
To Top