Стар „мачор“: Бившиот германски канцелар по петти пат „рипа в тавче“


Меси против Левандовски -11 ден ↓↓↓Бившиот германски канцелар Герхард Шредер на 5 октомври ќе ја прави неговата петта свадба во животот, која ќе биде организирана во Берлин.

Шредер, инаку, на 2 мај се ожени со својата долгогодишна пријателка, Корејката Сојеон Ким по потекло од Сеул. За Шредер ова е петти брак, а втор за неговата 25 години помлада сопруга, која по професија е преведувач.

Засега е познато дека од балканскиот политички врв на свадбата од Шредер како почесен гостин е поканет српскиот лидер Александар Вучиќ.