Упаднал во ресторан и почнал да ги боде гостите – до смрт избодени три жени


1/8 финале на СП: Мегваер пак е главна тема - 15 ден ↓↓↓Во белгискиот град Мореснет, во напад со нож во белгискиот град Мореснет, до смрт брутално беа избодени три жени.

Лицето кое го изврши овој грозоморен чин, маж вооружен со нож, упаднал во еден ресторан во центарот на градот и почнал да ги боде гостите.

Десетина од нив се повредени. На самото место пристигнале 11 хеликоптери, со кои биле префрлени повредените во болница. Нападот се случил околу 17 часот вчера попладне, а напаѓачот бил уапсен набргу потоа.

Точниот број на повредени се уште не е објавен, ниту сериозноста на повредите. Полицијата тврди дека не станува збор за терористички напад. Напаѓачот наводно бил бивш дечко на една од гостинките кои се наоѓале во ресторанот.Во тек е истрагата на местото на крвавиот напад.