Спремна мома е оваа Ивана

Најдобрата српска атлетичарка Ивана Шпановиќ интензивно и посветено се подготвува за нов настап пред српската публика, која ќе има можност да ја види во среда. Тогаш на програмата е шестиот меѓународен атлетски митинг Србија Опен, каде исто така ќе настапи.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivana Španović (@ivanaspanovic)

Поради пандемијата на коронавирусот, публика нема да има во Атлетската сала во Бањица, но љубителите на спортот и атлетиката ќе можат да ги следат скоковите на Ивана, како и настапите на другите спортисти преку ТВ-пренос. Додека чекаат да ја видат во салата за атлетика, фановите можат да следат како тренира на нејзиниот профил на Инстаграм, каде редовно објавува фотографии од тренингот.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivana Španović (@ivanaspanovic)

Ивана Шпановиќ изгледа „затегнато“ до максимум и очигледно е дека е во топ форма.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivana Španović (@ivanaspanovic)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivana Španović (@ivanaspanovic)

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Ivana Španović (@ivanaspanovic)