Спортист го обвинува вереникот од Џенифер Лопез дека ја изневерува со друга

Само што објавија дека се верија и стапуваат во брачен живот, веќе почнаа медиумските драми и турбуленци за 49-годишната Џенифер Лопез и нејзиниот вереник Алекс Родригез.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Jennifer Lopez (@jlo) on

Доколку може да му северува на поранешниот играч на голф, Хозе Кансеко (54) , тој на Твитер објави дека Алекс ја изневерува Џеј Ло со неговата поранешна сопруга Џесика.

„Сирота жена , нема поим со кого се сплеткала. Бев со Џесика пред неколку месеци, кога и се јави Алекс на мобилен. Џеј Ло, ако сакаш да ја слушнеш вистината за својот свршеник, слободно побарај ме, а тебе Алекс те предизвикувам на боксерски меч кога сакаш. Ако треба ќе одам на полиграф за на сите да им докажам дека ја зборувам виостината!”, напиша Кансеко на Твитер.

Инаку, Хосе со Џесика бил во брак од 1996 до 1999. Тие имаат ќерка, која е манекенка и ја носела и колекцијата на Викторијас Сикрет.

Ниту Лопез , ниту Родригез не реагираа на објавата на Кaнсеко