Ќерката од Доналд Трамп лумпува по кафани во Белград (видео)

Најмладата наследничка на американскиот претседател Доналд Трамп, палавата Тифани Трамп, лумпува и се забавува во белградските кафеани со хармоника „на увце“.

Со звуците на српска фолк музика Тифани Трамп го почна престојот во Србија , каде вели дека ќе остане 11 дена.

 

View this post on Instagram

 

A post shared by Tiffany Ariana Trump (@tiffanytrump) on

Таа пристигна во Белград со нејзиното момче, Мајкл Боулс и со заеднички пријатели , а секако и под силно обезбедување. Тифани се прошета низ Белград, а потоа замина во хотел, пред кој се паркирани службени возила на американската амбасада со две полициски возила.

И додека денската прошетка помина во мирна атмосфера, претходната ноќ, веднаш по пристигнувањето во Белград, беше бурна.