Симеоне со оваа изјава уште еднаш покажа колку е голем!


Уствари викендов е затишје пред бура! ↓↓↓


Атлетико синоќа го победи Ростов во ЛШ со голот на Гризман во 94-та минута, а по натпреварот Диего Симеоне покажа големина и призна дека донесол погрешни одлучи за време на мечот.

„Носев погрешни одлуки, но играчите сепак успеаја да го решат овој меч. И покрај победата, јас сум вознемирен поради своите лоши одлуки пред и за време на дуелот“, изјави Симеоне и со ваквата изјава ги привлече симатиите на многу љубители на фудбалот.

„Знаевме дека Ростов ќе биде тежок противник, тие постигнаа гол во единствениот контранапад. Гризман не погаѓаше во претходните дуели, но сега покажа дека секогаш е дел од нашата успешна напаѓачка приказна. Тој ќе биде среќен бидејќи постигна два гола, а сите ние ќе бидеме среќни поради него, бидејќи повторно постигнува голови“, додаде тренерот на Атлетико.