Меган Маркл е новата девојка на принцот Хари: „Јас сум најсреќната личност на светот“


Три дерби натпревари овој викенд ↓↓↓


Меган Маркл, новата девојка на принцот Хари, за себе вели дека е најсреќната девојка на светот и се нарекува дрска Американка која сака нештата да бидат по нејзин ќеф.

35-годишната актерка е во врска со три години помладиот принц уште од минатото лето, а извори блиски до парот тврдат дека врската станала сериозна минатиот август. Популарноста на Меган, откако се дозна за нивната врска, го достигна својот врв, а тоа очигледно оди во нејзина полза бидејќи денес се промовира и нејзината нова линија на дизајнерска облека.

Тоа значи дека Меган, наместо да биде фотографирана како носи дизајнерска облека од други дизајнери, како во случајот со војвотката Мидлтон, да биде фотографирана во облека со нејзин личен дизајнерски потпис.

2-11-megan1

И додека циниците ја испитуваат случајноста и се сомневаат во легитимитетот на „протекување“ на инфомрациите за нивната врска токму пред промоцијата на нејзината модна линија која таа ја дизајнираше за канадрскиот бренд Reitmans, модната колекција со нејзин потпис сепак се нашла во продажба неколку дена претходно.

Меган е најпозната по нејзината улога во серијата Suits, чие снимање сè уште трае. После тоа, таа ќе помине некое време со семјеството, а првиот месец од 2017 ќе го помине во Индија, во рамки на активностите за хуманитарната организација World Vision.

„Судбината ми се сврте во сосема позитивен правец и јас сум едноставно најсреќната личност на светот“, вели таа за Toronto Star.