Објавен нов трејлер за третото продолжение на “xXx: Return of Xander Cage”


Кој ќе тепа на Ел Класико!? ↓↓↓


На новиот трејлер за третото продолжение на познатата франшиза со наслов “xXx: Return of Xander Cage”, Вин Дизел покажува одлична физичка форма и мускулатура, како и храброст и неодоливост, поради што, како и во сите други филмови во кои глумел, е шармер кој ги освојува најубавите девојки.

Тој ја игра улогата на тајниот агент и екстремен спортист кој се враќа од пензија за да го спречи активирањето на уредот кој може сателитите да ги претвори во оружје за масовно уништување. Семјуел Л. Џексон повторно ќе биде во улогата на агентот Август Јуџин Гибсон, а покрај нив ќе ги гледаме и Депику Падуконе, Нина Добрев, Руби Роуз, како и UFC фајтерот Конор МекГрегор кој се појавува како посебен гостин во филмот.

Режијата е на Роб Коен, а сценариото на Џон Бранкато и Мајкл Ферис. Премиерата е закажана за 20 јануари, 2017.