Мараја Кери: Скиентологијата ми ги уништи веридбата и љубовниот живот


Ep.2 Urban Explorer: Каде да се пирсате во Скопје!? ↓↓↓


Популарната поп дива Мараја Кери открива дека скиентологијата е виновна за раскинувањето на бракот со милијардерот Џејмс Пакер. Тврди дека нејзината врска со богаташот ја „затрул“ менаџерот Томи Дејвис, кој некогаш беше портпарол на скиентолошката црква.

Мараја и Џејмс бараа куќа на Беверли Хилс во август и сè беше во ред помеѓу нив. Тој велеше дека таа е неговата сродна душа и едвај чека да се венчаат. Одеднаш нештата се променија. Во септември Пакер стана друг човек. Мараја се сомнева во Томи, кој ги управуваше финансиите на Џејмс и мисли дека токму тој го контролира милијардерот“, вели извор близок на бившиот пар за порталот Page Six.

Парот ја раскина свршувачката и врската после една бурна кавга на јахтата од милијардерот во Грција минатиот септември. Некои извори тврдат дека Пакер не го поодржувал нејзиното реално шоу, додека други тврдат дека таа според него премногу трошела пари. Како една од причниите за разделбата се наведува и пријателството на Мараја со танчерот Брајан Танака, поради што тајкунот бил љубоморен. Кери негира дека била неверна и дека премногу трошела.

Пакер наводно бил следбеник на скиентологијата до 2006 година.