Што правеше жешката одбојкарка на терен покрај тренерот Ерве Ренар на светското во Катар?


Шанса да станеш YouTuber! Приклучи се! ↓↓↓


На Твитер неколку дена наназад една од главните и актуелни теми е прашањето која е жешката убавица која стоеше на теренот покрај тренерот на Саудиска Арабија во дуелот против Аргентина?

Девојката внесе конфузија, поради тоа што е нејасно во вакво својство стоеше на терен до францускиот селектор Ерве Ренар кој ја води Саудиска Арабија?

Типката не е дел од неговиот стручен штаб, ниту пат навивачка, туку собирач на топки. Се вика Винифер Фернандез, има 27 години и изненадувачки, се работи за одбојкарка од Доминиканска Република.

@sharp3ndary EYO WHO IS THAT!? 🥵 #wc2022 #fyp #fy #argentina #speed ##football##worldcup##ohio##voorjou##foryoupage ♬ Waka Waka (This Time for Africa) [The Official 2010 FIFA World Cup (TM) Song] (Single) – Shakira

Убавата Винифер која привлече големо внимание, веќе 14 години се занимава со одбојка и има два златни медали и три сребрени.

На Инстаграм ја следат скоро 400.000 луѓе.