Што правеше дефанзивецот на ПСЖ при голот на Серхи Роберто?


Викенд најава - Најинтересно во Серија А! ↓↓↓Фудбалскиот свет синоќа остана во чудо откако Барселона успеа за многу кратко време да постигне три гола и да се пласира во четвртфинале од Лигата на шампиони.

Уште долго ќе се зборува за реакцијата на дефанзивецот на ПСЖ, Серж Орие!

Имено, тој во 75-та минута влезе во игра на местото на Јулијан Дрекслер и тогаш се чинеше дека ПСЖ лесно ќе го осигура пласманот на наредната фаза. На крајот се случи „чудо“, а фановите на ПСЖ во Орие гледаат главен виновник за последниот гол кој го постгна Серхи Роберто.

Serge Aurier's fantastic defending against Sergi Roberto.