Спорт

Што ќе каже Модриќ? Перез го носи еден од најдобрите во светот и му ја дава „десетката“

Реал Мадрид спрема голема реконструкција на тимот следното лето, а медиумите уште сега лецитираат со имиња кои можат да пристигнат на „Сантиаго Бернабеу“.

Не е тајна дека „кралевите“ силно го посакуваат напаѓачот на Тотенхем, Хари Кејн. Шпанските медиуми тврадат дека преговорите се веќе во напредна фаза и Англичанецот избрал број кој сака да го носи следната сезона.

„Диарио Гол“ пренесува дека Кејн ја побарал „десетката“ која моментално ја носи Лука Модриќ. Напаѓачот дресот со ист број го носи и во Тотенхем, тоа е неговиот омилен број, и не е сака да се откаже од него.

Наводно Модриќ нема да прави никакви проблеми бидејќи и самиот сака на лето да ја промени средината, а како можни дестинации се споменуваат Англија и Италија.

Што се однесува до Кејн, Тотенхем сигурно нема да го пушти за помалку од 180 милиони евра, па поради тоа Перез е спремен во целиот договор да го вклучи и Герет Бејл.

To Top