Серхио Рамос го предизвика Леброн: Дали го можеш ова?


Спасе Манев (Патувања низ Македонија): Ги откриваме скриените убавини на Македонија ↓↓↓


Дефанзивецот на Реал Мадрид, Серхио Рамос е познат како врвен скокач и човек кој постигнал многу важни голови благодарение на својот голем одраз.

Поради тоа, шпанскиот репрезентативец многу добро се снаоѓа и под кошот. Имено, Рамос објави видео на Твитер на кое се гледа како ефективно забива, па му испрати порака на НБА ѕвездата, Леброн Џејмс.

„Јас се спремам за НБА Ол старот. Можеш ли ова да го повториш Џејмс“, напиша Рамос.