Секоја победа на Рома неа ја разголува – новинарката која навива за „Римската волчица“


Кој ќе освои трофеј во Бундеслигата, а кој ќе испадне од Премиер лигата!?


Спортска новинарка од Италија, Роберта Педрели, е позната како голема и посветена навивачка на Рома.

Роберта својата љубов кон римскиот ја истакнува кога и да има прилика, а колку и значи Рома може да се заклучи од нејзината последна објавена фотографија на Инстаграм.

Во чест на пласманот на Рома во полуфиналето од Лигата на шампионите објави жешка фотографија која ја скокотка машката фантазија.